Africký informační portál - Věcně o Africe

20. Africký čtvrtek: Příběhy studentů z Afriky v Československu

« Zpět k akcím
Tato akce již proběhla.
Akce:
20. Africký čtvrtek: Příběhy studentů z Afriky v Československu
Zahájení:
7.6.2018 18:00
Ukončení:
7.6.2018 19:30
Pořadatel:
Africký informační portál a Rozvojovka ČvT
Aktualizace:
3.6.2018
Místo konání:
Langhans – Centrum Člověka v tísni
Adresa:
Vodičkova 37, Praha 1

Africký informační portál a Rozvojovka.cz si Vás dovolují v rámci projektu Každý první čtvrtek v měsíci s Afrikou pozvat na 20. Africký čtvrtek s názvem

Příběhy studentů z Afriky v Československu

Zatímco v rámci přátelství socialistických zemí vyváželo Československo do Afriky inženýry i zbraně, v Praze rostl počet studentů ze subsaharské Afriky. Např. v roce 1968 jich tu bylo asi 500 – převážně z Guiney, Súdánu, Etiopie, Somálska, Konga a Mali. Většina z nich se naučila česky a vrátila se domů. Mnozí z nich si v Praze pořídili manželky a děti. Každý „Mireček“ měl svůj příběh. Některé z nich uslyšíte na 20. Africkém čtvrtku.

Kdy a kde: 7. června od 18:00 v Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1).

Pořádá Africký informační portál a Rozvojovka.cz

Vstup je volný. Všichni jsou srdečně zváni.


HOSTÉ:

Milan Janoušek
Strávil hodiny a dny v archivech a hledal informace o studentech z Afriky na československých školách před rokem 1989. Je vnukem Monsieura Soryho Abrahama Lansiné Magassouby z Guiney, který v 60. letech studoval v Praze trenérskou školu, obor judo-box. Milan Janoušek na základě svého pátrání a rozhovorů vydal knihu Kolín – Conakry: Příběh naší babičky.

Tomáš Bah
Jeho maminka se provdala za studenta z guinejského Conakry a většinu dospělého života strávila právě tam. V Conakry žije i v současnosti. Tomáš Bah z Conakry nedávno přijel. V Guineji vyrůstal, mluví dvěma místními jazyky a rád se tam vrací. Setkal se s mnoha československými stopami.

Moderuje Tereza Hronová z Člověka v tísni.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím