Africký informační portál - Věcně o Africe

12. Africký čtvrtek: Kdo dělá dobro v Africe

Publikováno: 25.4.2017

Africký informační portál a Rozvojovka.cz si Vás dovolují v rámci projektu Každý první čtvrtek v měsíci s Afrikou pozvat na 12. africký večer s názvem 

Kdo dělá dobro v Africe

Chcete jet pomáhat do Afriky? Přijďte si povídat o tom, kdo jsou vlastně rozvojoví a humanitární pracovníci a co je náplní jejich práce. Jakou musí mít kvalifikaci? Stačí nadšení a dobré srdce? Jaké mají motivace odjet pracovat do chudých a nestabilních zemí? Neberou „expati“ práci Afričanům? A má smysl vydat se do Afriky jako dobrovolník jen na několik týdnů?

1280px-Aid_worker_gives_medicine_to_Haitian_child_in_Léogâne_2010-01-24

 

Hosté:

  • Hana Vitnerová (koordinátorka afrických programů Člověka v tísni)
  • Ludmila Böhmová (spoluzakladatelka organizace SIRIRI)
  • Monika Nová (odborná asistentka na Univerzitě Karlově a spoluzakladatelka neziskovky Shalom for Uganda)
  • Moderuje Míla Janišová z Nadace OSF Praha.

Kdy a kde: 4. května od 18:00 v Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1)

Pořádá Africký informační portál a Rozvojovka.cz

Vstup je volný. Všichni jsou srdečně zváni.


PROFILY HOSTŮ:

Hana Vitnerová (koordinátorka afrických programů Člověk v tísni)

Pracuje ve společnosti Člověk v tísni jako desk officerka pro mise v DR Kongo, Jižním Súdánu a v Zambii (tam se podílí na zakládání celé mise). Rok působila jako šéfka mise v Jižním Súdánu. Dříve pracovala v Barmě, DRC a Etiopii. Účastnila se také programu GLEN (pořádá INEX – Sdružení dobrovolných aktivit) v Nigérii, kam se během studií vydala po zemi přes Maroko, Mauritánii, Senegal, Mali, Burkinu Faso, Ghanu, Togo a Benin. Studovala mimo jiné na prestižní School of Oriental and African Studies na University of London.

Ludmila Böhmová (spoluzakladatelka organizace SIRIRI, o.p.s.)

Stála u zrodu organizace, která pomáhá ve Středoafrické republice ve spolupráci s misií řádu bosých karmelitánů. Poprvé se do SAR vydala po boku manžela Karola, který v té době ve městě Bozoum začal se stavbou školy. V současnosti pracuje jako iniciátorka a koordinátorka vzdělávacího programu Škola hrou, který se snaží zkvalitnit výuku na prvním stupni základní školy.

Monika Nová (odborná asistentka na Univerzitě Karlově a spoluzakladatelka neziskovky Shalom for Uganda)

Pracuje na Karlově Univerzitě, kde vyučuje předměty sociálního a humanitárně – rozvojového charakteru. Spoluzakládala v Ugandě neziskovku, která se zaměřuje na poskytování zdravotních a sociálních služeb a spolupracuje se zdravotníky – dobrovolníky. Odbornou praxi z témat rozvojových a humanitárních získala prostřednictvím dlouholetých pracovních zkušeností v Ugandě, Zimbabwe, Malawi, Paraguay, Brazílii, Kambodži, Haiti a na balkánské cestě v průběhu práce s uprchlíky. Ve své praxi se zaměřuje i na výzkumnou práci v rozvojových tématech.

 

foto: Cpl. Bobbie A. Curtis, USMCTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím