Africký informační portál - Věcně o Africe

AFRICKÝ DEN aneb Proč je důležité zajímat se o Afriku

Publikováno: 6.11.2014

V sobotu 6. 12. 2014 pořádá Africký informační portál ve spolupráci se sdružením Pro-Contact unikátní akci „AFRICKÝ DEN aneb Proč je důležité zajímat se o Afriku“. Akce se bude konat od 13:00 do 19:00 v prostorách Magistrátu Hl. m. Prahy (Mariánské nám. 2, Praha 1). Připraven je bohatý program.

AFRICKÝ DEN aneb Proč je důležité zajímat se o Afriku

AFRICKÝ DEN aneb Proč je důležité zajímat se o Afriku

Na co se můžete těšit: Soubor přednášek a diskuzí v podání předních českých odborníků na africká politická, historická, rozvojová a další témata. Součástí akce bude také bohatý doprovodný program. Pokud byste chtěli jen „načerpat africkou atmosféru“, přijďte ochutnat různé druhy africké kávy či se zúčastnit bubenického workshopu. Na závěr představí Pro-Contact o.s. svou činnost a proběhne benefiční aukce, jejíž výtěžek bude určen na rozvoj jedinečného projektu – knihovny Járy Cimrmana v Guinei.

Pro koho je akce určena: Pro všechny, kteří se chtějí něco dovědět o Africe a česko-afrických vztazích, pro laiky i odborníky, pro studenty, kteří mají skrze své studijní obory vztah k africkému teritoriu a tématice, pro rozvojové pracovníky v Africe, pro zástupce firem aj.

Proč akci pořádáme: Africká tématika je v ČR dlouhodobě marginalizována. K tomu přispívá také nedostatečná vzdělávací a informační osvěta a s ní související nezájem české veřejnosti i médií o globální a rozvojovou problematiku. Obraz Afriky je navíc médii značně deformován. V ČR rovněž dlouhodobě postrádáme instituci, která by se tématikou Afriky a afrikanistiky primárně zabývala. Aktuální je potřeba kvantitativního i kvalitativního rozvoje česko-afrických vztahů.

Program naleznete ZDE nebo na fb_icon_325x325

Vstup bude volný.

AFRICKÝ DEN aneb Proč je důležité zajímat se o Afriku - program

AFRICKÝ DEN aneb Proč je důležité zajímat se o Afriku – programTento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím