Africký informační portál - Věcně o Africe

Festival Střípky Afriky v ZOO Jihlava

Publikováno: 10.8.2015

Ve dnech 29. a 30. srpna se v ZOO Jihlava uskuteční logo5akaždoročně pořádaný festival Střípky Afriky, tentokrát na téma „žena a Afrika“. Záštitu nad festivalem převzala Pavla Gomba, ředitelka českého UNICEF.

Festival Střípky Afriky, který je určen pro všechny milovníky Afriky, pořádá malebná jihlavská zoologická zahrada již řadu let. První ročníky tohoto festivalu jsou známy především pod názvem Malá africká konference.

Africká vesnička Matongo v ZOO Jihlava. Foto: Zoo Jihlava

Africká vesnička Matongo v ZOO Jihlava. Foto: Zoo Jihlava

Po dobu dvou dnů je pro návštěvníky připraven bohatý program nabitý přednáškami, workshopy, prezentacemi, uměleckými dílnami, ochutnávkami afrických specialit a mnoho dalšího. Na akci se podílí řada významných cestovatelů, fotografů, zoologů, spisovatelů a dalších milovníků Afriky.

ZOO Jihlava se dlouhodobě specializuje na africkou faunu a nemalou část svých expozic má zaměřenou právě na africký kontinent. V červnu 2013 byla navíc otevřena nová expozice – Africká savana. U pavilonu nechybí ochozy s vyhlídkami, takže se návštěvníci mohou dívat nejvyšším obyvatelům – žirafám – téměř z očí do očí. Uvnitř pavilonu je kromě ustájení žiraf také několik vnitřních expozic pro malé africké savce. K vidění je například kočka pouštní, fenek, komba senegalská a Garnettova, tarbík velký nebo kaloň rodriguezský. V Jihlavské ZOO naleznete také maketu africké tradiční vesnice.

program

 

Další informace o festivalu Střípky Afriky naleznete ZDE.

 Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím