Africký informační portál - Věcně o Africe

Na náměstí ve Dvoře Králové se sjelo sedmdesát lvů

Publikováno: 8.7.2015

Do Dvora Králové se v uplynulých dnech sjelo přes sedmdesát lvů a všichni se dnes společně sešli na náměstí. Na dřevěné makety je namalovali žáci a žákyně více než dvaceti uměleckých i základních škol z celé České republiky, a dokonce i z Dolního Slezska v Polsku. Barevnou přehlídku bude možné na náměstí vidět až do neděle 12. července, kdy se lvi přesunou na oficiální otevření lvího safari do ZOO Dvůr Králové.

Lvi obsadili náměstí ve Dvoře Králové. Foto: Jan Stejskal/ZOO Dvůr Králové

Lvi obsadili náměstí ve Dvoře Králové. Foto: Jan Stejskal/ZOO Dvůr Králové

Speciálně vyřezané desky ze dřeva tvoří jakousi skládačku různě tvarovaných lvů, jejichž podobu navrhli žáci Základní umělecké školy R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem. Dřevěné makety lvů pak byly rozvezeny po „světě“ a děti jim daly barevný výraz. V samotném Dvoře vznikl základ smečky, pět velkých a pět menších lvů. Ostatní lvi se k nim přidali dnes ráno, a na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem tak vzniklo unikátní barevné lví safari.

„V zoo chováme devět lvů a připadá nám to jako docela slušné číslo. Proti smečce šelem, která se sešla na dvorském náměstí, to je však jako nic. Už se těšíme, až malovaní lvi obohatí naši kolekci. Takhle odvážně barevných zvířat přece jen moc nemáme,“ uvedl Jaroslav Hyjánek, zástupce ředitele dvorské zoo.

Barevné lví safari. Foto: Jan Stejskal/ZOO Dvůr Králové

Barevné lví safari. Foto: Jan Stejskal/ZOO Dvůr Králové

Výstava na náměstí poutá pozornost zejména u dětí, které se mezi lvy rády procházejí. „Mám velkou radost, že se díky výstavě může dětská tvořivost projevit ve veřejném prostoru,“ komentuje lví safari na dvorském náměstí Ivana Černá, ředitelka ZUŠ ve Dvoře Králové. „Malovaní lvi symbolicky propojují náměstí, tedy centrální plochu města, se zoologickou zahradou, která je ve městě nejnavštěvovanějším místem,“ dodává.

Výstava lvů na náměstí ve Dvoře Králové potrvá do neděle 12. července, kdy se lvi postupně přemístí na oficiální otevření skutečného lvího safari do ZOO Dvůr Králové. To proběhne v neděli v 11 hodin, pro veřejnost však bude vjezd do lvího safari oficiálně otevřen až v odpoledních hodinách.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím