Africký informační portál - Věcně o Africe

10. Africký čtvrtek: Napříč Afrikou pěšky a stopem (debata)

Publikováno: 24.1.2017

Africký informační portál a Rozvojovka.cz si Vás dovolují v rámci projektu Každý první čtvrtek v měsíci s Afrikou pozvat na jubilejní 10. „africký večer“ s názvem 

Napříč Afrikou pěšky a stopem

Dokážete si představit, že byste cestovali dlouhé měsíce napříč Afrikou stopem či dokonce pěšky? Troufli byste si být na cestách odkázání výhradně na pohostinnost a dobrou vůli místních obyvatel?

Co všechno tento způsob cestování obnáší a vyžaduje velkou dávku odvahy? Přijďte si popovídat se dvěma cestovateli, kteří absolvovali takovouto pro Evropana stěží představitelnou cestu.

10_2

Hosté:

  • Petr Zeman (cestovatel, horolezec a mořeplavec)
  • Ondřej Havelka (cestovatel a religionista)

Kdy a kde: 2. února od 18:00 v Langhans – Centru Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1)

Pořádá Africký informační portál a Rozvojovka.cz

Vstup je volný. Všichni jsou srdečně zváni.


PROFILY HOSTŮ:

Petr Zeman (nar. 1943)

Liberecký cestovatel, horolezec a mořeplavec. V roce 1993 uskutečnil tři čtvrtě roku trvající cestu pěšky a stopem napříč Afrikou od Alžíru po mys Dobré naděje v JAR. O svém putování napsal jedinečný cestopis Afrika…? No problem!, který inspiroval nemalý počet cestovatelů. Svým osobitým humorem a uměním líčit prožitá dobrodružství ukazuje, jaká byla Afrika na počátku 90. let.

Ondřej Havelka (nar. 1980)

Procestoval více než 100 zemí celého světa. V letech 2004 a 2005 uskutečnil dvouletou cestu stopem a pěšky napříč Afrikou. Na svých dobrodružných výpravách se zaměřuje na odlehlá domorodá etnika, jejich kulturu, historii a religiozitu. O svých cestách napsal několik knih, mezi nejnovější patří cestopis Cesta k branám Damašku VÝCHODNÍ AFRIKOU a pohádka Jak se trpaslík Ferina stal egyptským faraonem.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím