Africký informační portál - Věcně o Africe

16. Africký čtvrtek: Rwanda – africké Švýcarsko s dědictvím genocidy

Publikováno: 22.10.2017

Africký informační portál a Rozvojovka.cz si Vás dovolují v rámci projektu Každý první čtvrtek v měsíci s Afrikou pozvat na 16. africký večer s názvem 

Rwanda – africké Švýcarsko s dědictvím genocidy

Rwanda je stále spojovaná v genocidou, která se tu odehrála před 23 lety. V čele s prezidentem Paulem Kagamem se země ovšem snaží přepsat svůj příběh. Jejím vzorem je Singapur a říká se jí „africké Švýcarsko“. Zakázala igelitové sáčky, vyhlásila válku korupci, rozdala dětem ve škole notebooky a začala vyrábět elektřinu z plynu v jezeře Kivu. Rozvoj a modernizace ale není zadarmo. Jakou cenu platí Rwanda za své úspěchy? Skutečně se dokázala s krvavou minulostí vyrovnat?

Kdy a kde: 2. listopadu od 18:00 v Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1).

Pořádá Africký informační portál a Rozvojovka.cz

Vstup je volný, ale kapacita sálu je omezená! Všichni jsou srdečně zváni.


Profily hostů:

Vojtěch Šmolík
Interní doktorand Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové v oboru Politologie-Africká studia. Rwandě se věnuje dlouhodobě, také o ní publikuje. V letošním roce realizoval dlouhodobý terénní výzkum v oblasti post-konfliktní rekonstrukce Rwandy.

Marlene Hesová
Jako osmiletá přežila rwandskou genocidu. Díky nadaci pro podporu přeživších genocidy (Genocide Survivors Assistance Fund) vystudovala psychologii na národní rwandské univerzitě. Spolu se svým manželem, českým lékařem, několik let spolupracovala na zdravotně sociálních projektech v odlehlé části Rwandy. V současné době žije v Česku.

Moderuje Tereza Hronová z Člověka v tísni, která Rwandu dvakrát navštívila.

Debata bude tlumočena do češtiny.

 Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím