Africký informační portál - Věcně o Africe

18. Africký čtvrtek: Česko a Afrika – současnost a vyhlídky

Publikováno: 22.1.2018

Africký informační portál a Rozvojovka.cz si Vás dovolují v rámci projektu Každý první čtvrtek v měsíci s Afrikou pozvat na 18. Africký čtvrtek s názvem

Česko a Afrika – současnost a vyhlídky

Dnešní Afrika prochází zcela zásadními proměnami: sociálními, ekonomickými i politickými. Z pohledu České republiky je Afrika již delší dobu považována za nevyužitou ekonomickou příležitost. Zároveň – zejména s přihlédnutím k nedávné migrační vlně a rychlému demografickému růstu – také svého druhu za hrozbu.

Rozumíme dnešní Africe? Jaké jsou dnes česko-africké vztahy a kam směřují? Potřebujeme odborníky a znalce Afriky, a pokud ano, umíme je vychovat?

Po debatě budou mít zájemci možnost se dozvědět více o oboru „Politologie-africká studia“ na UHK, který je dnes jediným univerzitním oborem v ČR, který je primárně zaměřen na Afriku.

Kdy a kde: 1. února od 18:00 v Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1).

Pořádá Africký informační portál a Rozvojovka.cz

Vstup je volný. Všichni jsou srdečně zváni.


HOSTÉ:

JUDr. Ivan Jančárek

Ředitel Odboru států subsaharské Afriky a zástupce náměstka Sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce MZV ČR. V minulosti působil např. jako velvyslanec ČR v Dánsku a v Brazílii či jako velvyslanecký rada a zástupce vyslance ČR ve Švédsku. Na afrických zastupitelských úřadech působil zejména v 90. letech 20. století: postupně pracoval jako attaché na velvyslanectví ČSFR v Mozambiku, tajemník velvyslanectví ČSFR a ČR v Jihoafrické republice či jako vedoucí Generálního konzulátu ČR v jihoafrickém Kapském Městě.

Mgr. Jan Prouza Ph.D.

Přední český afrikanista a vedoucí Katedry politologie na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. Mezi jeho hlavní odborné zájmy patří problematika konfliktů, stability a politických systémů (západo) afrických zemí. Mezi jeho užší teritoriální specializace patří zejména Ghana, kterou často navštěvuje. Je autorem řady odborných textů.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím