Africký informační portál - Věcně o Africe

21. Africký čtvrtek: Zambie – budoucí kolébka česko-afrických vztahů?

Publikováno: 20.8.2018

Africký informační portál a Rozvojovka.cz si Vás dovolují v rámci projektu Každý první čtvrtek v měsíci s Afrikou pozvat na 21. Africký čtvrtek s názvem

Zambie – budoucí kolébka česko-afrických vztahů?

I když je Zambie jednou z nejméně rozvinutých zemí světa, Česká republika má velký zájem o další posilování vztahů mezi oběma zeměmi.

V dubnu 2017 bylo v zambijské Lusace slavnostně otevřeno české velvyslanectví. Od roku 2018 se Zambie navíc stala jednou z prioritních zemí české zahraniční rozvojové spolupráce se zaměřením zejména na sektor zemědělství. V zemi působí české firmy, neziskové organizace či např. univerzity.

Jak současné vztahy se Zambií vypadají a proč je právě Zambie klíčovým partnerem České republiky v regionu?

Kdy a kde: 30. srpna od 18:00 v Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1).

Pořádá Africký informační portál a Rozvojovka.cz

Vstup je volný. Všichni jsou srdečně zváni.


HOSTÉ:

Radek Rubeš
Studoval na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové obor dějepis a společenské vědy, na UHK později také učil. Na MZV působí od roku 1999. Po absolvování Diplomatické akademie a krátkém výjezdu na ZÚ Dillí byl postupně vyslán jako konzul do Káhiry, jako zástupce velvyslance do Pretorie a jako vedoucí Styčného úřadu ČR pro Palestinskou národní správu do Ramalláhu. Od dubna 2017 je velvyslancem České republiky v Lusace s akreditací pro Zambii, Zimbabwe a Malawi.

Jan Svitálek
V současnosti pracuje jako konzultant pro přírodní zdroje a zemědělství v Člověku v tísni. Specializuje se zejména na Afriku. Pomáhal zakládat misi Člověka v tísni v Zambii. Působí také na České zemědělské univerzitě v Praze.

Tereza Černá
Absolventka Afrických studií Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. V současné době pracuje na Ministerstvu zemědělství ČR, kde má na starosti vztahy se státy subsaharské Afriky a agrární obchod. V Zambii společně se zastupitelským úřadem ČR v Harare a později v Lusace realizovala řadu projektů na podporu ekonomické diplomacie a další aktivity k podpoře českého exportu i růstu zambijského sektoru zemědělští a potravinářství.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím