Africký informační portál - Věcně o Africe

Info pro blogery

http://meinsurance.com/disqus/97.html Jedním z cílů Afrického informačního portálu je vytvořit prostor pro diskuzi nad africkými tématy. Každý si na AIP může založit blog a svobodně vyjadřovat své názory, psát články, komentáře, recenze, sdílet své fotografie či prezentovat např. závěry svých výzkumů.

чемпионат испаниипо футболу 2014 таблица Blog může sloužit také jako zápisník z cest po Africe. Příspěvky by však neměly být věnovány pouze cestování, takových informací a diskusních fór je na internetu bezpočet, měly by se zabývat nějakým tématem nebo fenoménem, se kterým se autor na cestách setkal.

http://www.viabike.ca/sharre/hp-pavilion-dv6-6002er-harakteristiki.html Registrace

 • Aby bylo zájemci umožněno na Africký informační portál přispívat, je třeba se nejprve zaregistrovat – viz Jak se registrovat.
 • Registrovanému uživateli bude zpřístupněna administrace, kde může spravovat svůj profil a vkládat příspěvky. Do svého profilu si může každý uvést základní informace o sobě nebo např. o čem bude psát či jakým africkým tématem se zabývá.

песочное тестодля пирогас мясом Jak psát příspěvky do Blogu

Blogeři nejsou na AIP nijak omezováni co do rozsahu a způsobu psaní příspěvků. Níže uvádíme pouze několik rad a doporučení, jak by měl kvalitní příspěvek v Blogu vypadat a co všechno by měl – nebo naopak neměl – obsahovat:

 • enter Výstižný titulek
 • нюша где ты там я обучение Perex, tj. první odstavec textu. Tomuto úvodnímu odstavci věnujte zvýšenou pozornost, je možné jej od zbytku textu odlišit tučným zvýrazněním či kurzívou. Může stručně shrnout obsah či zdůvodnit, proč právě o tomto tématu píšete, proč je event. důležité apod. Perex lze obsahově přirovnat k úvodu v seminárních pracích, avšak na rozdíl od tohoto druhu textů je jeho hlavním účelem motivace čtenářů k přečtení příspěvku.
 • Dělejte http://www.chattmancommodities.co.uk/disqus/74.html сколько стоит свадебный торт odstavce, text bude čitelnější a čtenář se v něm bude lépe orientovat. Jednotlivým částem článku (které se obvykle skládají z 1-3 odstavců) je vhodné přiřazovat nadpisy, díky nimž bude pro čtenáře jednodušší získat přehled, o čem jednotlivé části textu pojednávají.
 • Nepište příliš dlouhé články, text by neměl být delší než go site 2-3 normostrany. Delší text je lepší rozdělit do více příspěvků psaných na dílčí témata, je-li to možné.
 • Články si po sobě dobře http://www.alhanifee.com/disqus/tyazhelaya-smola-piroliza.html zkontrolujte. Text s typografickými chybami, překlepy nebo dokonce s hrubkami nelze umístit na hlavní stranu ani do rubrik AIP.
 • Články je možné doplnit http://www.fx-finance.ru/uploaded/prichini-otkaza-nalogovoy-v-registratsii-ooo.html fotografiemi, nejen v těle textu, ale také náhledovou fotografií, která se zobrazí v rubrice Blogu vedle náhledu textu. Přidání náhledové fotografie je doporučeno, jelikož systém je nastaven tak, že místo pro náhledovou fotografii vytváří automaticky. Nejste-li vlastníkem fotografií, lze je užít jedině tehdy, máte-li svolení autora. Existují také banky fotografií, které umožňují zdarma využívání fotografií, pokud jsou uvedeny v popisu fotografie jako zdroj – např. Wikimedia.
 • Bloger je povinen uvádět watch zdroje svých informací a nesmí uveřejnit pod vlastním jménem cizí text nebo jeho část.

Vkládání příspěvků do systému je uživatelsky nenáročné. Probíhá v populárním edičním systému here WordPress:

 • nejdříve si zvolíme výstižný název článku a poté vložíme samotné tělo textu (které jsme mohli již dříve napsat ve Wordu) a upravíme dle potřeby.
 • Následně uděláme vše pro to, aby měl náš článek co největší čtenářský dosah – vyplníme položky Title, Description a Keywords. Co nejpřesnější a nejvýstižnější (v případě Title a Description) a nejobsáhlejší (v případě Keywords) vyplnění daných položek rapidně zvýší šance, že se náš článek objeví na předních pozicích v internetových vyhledávačích.
 • Po pravé straně se v systému WordPress nachází položka Štítky, do které zkopírujeme stejné údaje, které jsme zadali do Keywords (co nejpřesnější vyplnění tentokrát slouží k jednoduššímu vyhledání článku v rámci AIP).
 • Pod položkou Štítky se dále nachází nástroj ke zvolení již výše zmíněného náhledového obrázku. Jakmile budete mít pocit, že váš text již nepotřebuje další úpravy, stačí kliknout na Publikovat a zaradovat se, že vám právě na AIP vyšel první článek.

V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na info@africkyportal.cz

file not found1223