Africký informační portál - Věcně o Africe

Proč se zajímat o Afriku

http://www.thepotentialityco.com/uploaded/dogovor-otkritiya-depozitnogo-scheta.html договор открытия депозитного счета Proč by se právě Česká republika a její občané měli zajímat o africký kontinent, či dokonce se na řešení tamních problému podílet? Tato otázka v poslední době rezonovala např. v souvislosti s vysláním českých vojáků do Mali. Objevuje se v souvislosti s aktivitami českých rozvojových a humanitárních organizací, ale také ve spojitosti se zahraniční politikou českého státu. Zde přinášíme výběr z možných odpovědí na otázku, „proč se zajímat o Afriku“.

dpi для печати a4
  • Média vytvářejí obraz Afriky převážně jako místa sužovaného válečnými konflikty a přírodními či humanitárními katastrofami, které si stěží umíme představit. Pro mnoho z nás je tak Afrika cosi neznámého, cizího a vzdáleného našim představám o životě. Navzdory tomuto mínění je africký kontinent http://learningcatalyst.in/uploaded/problemi-pravovogo-gosudarstva-v-sovremennoy-rossii.html проблемы правового государства в современной россии v bezprostřední blízkosti Evropy a např. politická nestabilita a nepříznivá bezpečnostní situace se nás bezprostředně týkají (Mali, Somálsko, Arabské jaro v severní Africe, Egypt aj.).
  • Afriku pojí s Evropou dlouhé http://bookmarks.ejfox.com/uploaded/shemi-vyazaniya-kapyushona-snuda.html схемы вязания капюшона снуда období společné historie. Rovněž Československo, resp. Česká republika, má s řadou afrických zemí bohatou historii diplomatických vztahů, spolupráce a vzájemného obchodu. Československo vyváželo do afrických zemí množství výrobků, odborníci a firmy se podíleli na realizaci řady zakázek a projektů, v Čechách studovali afričtí studenti. Tyto vztahy a vazby jsou dodnes patrné a české firmy v řadě afrických zemí respektované.
  • Afrika je považována za http://www.tahkotours.ru/community/pereproshit-magnitolu-na-androide-v-samare.html перепрошить магнитолу на андроиде в самаре perspektivní kontinent – nachází se zde a těží řada významných a strategických surovin, které jsou pro dnešní světovou ekonomiku, náš život a technologie zcela zásadní (coltan, ropa, rudy, zlato, diamanty aj.). Mnoho afrických zemí zažívá v posledních letech rychlý ekonomický rozvoj.
  • лечение преднизолоном последствия Rozvojová spolupráce a humanitární činnost v Africe je „velké“ téma. Pohled na rozvojovou činnost v zemích třetího světa se rychle vyvíjí a je třeba vycházet z relevantních výzkumů a informací a nečinit z ní samoúčelný „trh s city“. Stává se tak, že projekty bývají neefektivní, bez studie a strategie dlouhodobých dopadů a cílů, bez relevantního posouzení nezávislou instancí apod.Je třeba se zabývat studiem a výzkumem neevropských oblastí pro lepší pochopení vztahů současného světa.
  • Stejně jako bychom měli studovat naši historii, stejně tak bychom se měli – z důvodu čím dál propojenějšího a na sobě navzájem závislejšího světa – zajímat, jaká bude naše инструкция sony kv 29f1r společná budoucnost.
  • Důležitý je rozvoj http://modelrambut.org/sharre/zantak-dlya-koshek-instruktsiya.html зантак для кошек инструкция globálního rozvojového vzdělávání, tj. výzkumu procesů, které nás pojí s lidmi v jiných částech světa – např. ukázat, že v dnešním globalizovaném světě se i Češi a další Evropané mohou svými konzumními návyky přímo či nepřímo podílet na v mnoha ohledech neutěšené situaci v Africe.

http://thegoodpath.org/generals/karta-na-maynkraft-na-razrushenniy-gorod.html карта на майнкрафт на разрушенный город Z těchto důvodů by bylo nemoudré se Afrikou nezabývat a nestudovat ji. V reakci na tyto skutečnosti vzniká Africký informační portál.

http://barrelnetworks.com/chw/vsemirnaya-istoriya-dlya-detey.html всемирная история для детей
file not found1223